O uczelni

Jesteśmy filią Wyższej Szkoły Administracji w Bielsku-Białej. Istniejemy od 1997 roku i wykształciliśmy już ponad 10 tys. absolwentów. Posiadamy profesjonalną kadrę naukową, a każdy nasz wykładowca jest cenionym specjalistą w swojej dziedzinie. Zatrudniamy wyłącznie wykładowców, którzy na co dzień są praktykami w zakresie prowadzonych przez siebie przedmiotów. W rankingu Perspektywy 2015 jesteśmy najlepszą uczelnią niepubliczną w swojej kategorii.

WSA to nowoczesna uczelnia, która w wyniku dynamicznego rozwoju może poszczycić się kształceniem na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych, z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. Obecnie w Stalowej Woli kształcimy na 20 kierunkach studiów podyplomowych, a od roku akademickiego 2020/2021 planujemy również uruchomienie studiów licencjackich i magisterskich na kierunkach Administracja, Pedagogika oraz Przedsiębiorczość. Prowadzimy bogatą międzynarodową współpracę naukową m.in. z najlepszym Instytutem Pedagogicznym na Ukrainie. Cieszymy się dużą popularnością wśród młodych osób, co jest rezultatem zatrudniania wybitnych specjalistów – praktyków, którzy potrafią nie tylko w ciekawy sposób przekazywać wiedzę, ale także wyróżniają się indywidualnym podejściem do każdego studenta.

W naszej Uczelni działa Biuro Karier, które dzięki współpracy z licznymi instytucjami zewnętrznymi ma za zadanie pomagać studentom w zdobyciu pierwszych doświadczeń zawodowych. Kształcimy na wysokim, europejskim poziomie, łącząc teorię z praktyką. Jesteśmy uczelnią przyjazną studentowi m.in. poprzez wdrożenie programu stypendialnego oraz szerokiej oferty zajęć dodatkowych.  W przyszłości chcielibyśmy uzupełniać naszą ofertę edukacyjną, aby w Stalowej Woli kształcić również na takich kierunkach, jak: Bezpieczeństwo, Przedsiębiorczość, Pielęgniarstwo, Psychologia czy Prawo. Uważamy, że nasze miasto zasługuje na profesjonalną uczelnię, aby młodzi mieszkańcy Stalowej Woli nie musieli wyjeżdżać w celu zdobycia dobrego wykształcenia. Mamy nadzieję, że trwale wpiszemy się w historię naszego miasta i będziemy kształcić absolwentów doskonale radzących sobie na współczesnym, bardzo wymagającym rynku pracy.